اگر شما نیز به حس خوب اصالت معتاد شده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم این یکی را هم تجربه کنید و زعفران اصل را بشناسید. تشخیص زعفران اصل اهمیتی فراتر از دیگر کالا‌ها مانند ساعت و کفش دارد چراکه زعفران یک ماده غذایی است و رابطه‌ی مستقیمی با سلامت شما دارد.

زعفران یکی از گران‌ترین ادویه‌های موجود در بازار است. البته این گرانی بی‌دلیل نیست و هزینه و زحمتی که کشاورز برای تولید زعفران می‌کشد این قیمت را کاملا توجیه می‌کند. اما در این بین برخی افراد نیز هستند که می‌‌خواهند با خراب‌کردن بازار زعفران و فروش زعفران تقلبی جیب خود را پر کرده و بازار را ترک کنند.

زعفران اصل، آبروی خود را از کشاورزان زحمت‌کشی به امانت گرفته است که چشمانشان فقط به آسمان خداست و جز صداقت به چیز دیگری باور ندارند. همین اصالت است در کنار خواص زعفران خالص منجر به ارزش و جایگاه کنونی زعفران در جهان شده است.

در نهایت و پس از تلاش‌ها و تحقیقات فراوان برخی از خواص زعفران به اثبات رسید و در دسترس جامعه‌ی عمومی قرار گرفت. نتایج برخی از این تحقیقات به شرح زیر است:

1- افزایش هوش و قدرت حافظه 

قدرت هوش و حافظه از آن دست مسائلی است که تا حد زیادی در محدوده ژنتیکی یک انسان قرار دارد و طبیعتا به این زودی‌ها نمی‌توانیم به این حیطه از علم دسترسی کامل داشته باشیم. اما مسئله‌ی دیگری نیز در مورد قدرت ذهن وجود دارد و آن استفاده حداکثری از توان ذهنی و قدرت حافظه است.

فرض کنید بنده دارای هوش فراوانی هستم و 100 میلیون نورون در مغز خود دارم. کارایی این نورون‌ها در مغز من به طور مستقیم به تغذیه و حفاظت از آن‌ها بستگی دارد. این نورون‌ها برای رسیدن به حداکثر کارایی نیاز به برخی عناصر معدنی ضروری دارند که در بدن به طور عادی تولید نمی‌شود.

من اگر نتوانم این مواد و عناصر غذایی مورد نیاز مغزم را تامین کنم به مرور زمان نورون‌های عزیز خودم را از دست خواهم داد و چیزی نخواهم داشت جز میلیون‌ها نورون بلا استفاده که فقط مغز مرا سنگین‌تر کرده‌اند.

یکی از خواص زعفران تامین طبیعی مواد معدنی و احتیاجات مغزی است. یعنی ما از گیاهی از دامان طبیعت داریم که می‌تواند به بهبود عملکرد مغزی ما کمک کند و عوارض جانبی خاصی هم نداشته باشد. در نظر داشته باشید که حتی بهترین داروهای شیمیایی نیز ممکن است عوارض خطرناکی داشته باشند.

2- جلوگیری از ریزش مو

حتما می‌دانید که مو یک عنصر زنده است و این موجود زنده برای زنده‌ماندن نیاز به مواد و عناصر غذایی دارد. زعفران به واسطه دارا بودن عناصر معدنی و همچنین آنتی‌اکسیدان‌ها می‌تواند به حفظ ساختار مو و بافت آن کمک کند.

3- زیبایی و طراوت پوست

زیبایی و طراوت پوست ما رابطه‌ی مستقیمی با میزان کلاژن موجود در آن دارد. عمده خطری که کلاژن‌های پوستی را تهدید می‌کند رادیکال‌های آزاد می‌باشند. از عوامل تولید کننده رادیکال‌های آزاد می‌توانیم به سبک زندگی ناصحیح امروزمان اشاره کنیم که تهدیدی مستقیم برای سلامت ماست.

تنها چیزی که می‌تواند رادیکال‌های آزاد را خنثی کند آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. از ترکیبات اصلی زعفران می‌توانیم به کائمفرول، کروسین و کروستین اشاره کنیم که آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند و می‌توانند سلامت و زیبایی پوست ما را تا حد زیادی بهبود ببخشند.

4- کمک به بهبود آثار داروهای آرامبخشی

بسیاری از انسان‌ها دچار مشکلات روحی هستند و به واسطه این مشکلات مجبور به استفاده از داروهای آرامبخشی مانند فلوکستین و ضد افسردگی‌های سه حلقه‌ای دیگر هستند. اما این داروها در کنار مزایای فوق‌‌العاده‌ای که دارند عوارض جانبی قابل توجهی را نیز به همراه دارند.

یکی از عوارض جانبی این داروها که در کیفیت زندگی افراد تاثیر به سزایی دارد عوارض جانبی جنسی است که تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی افراد دارد. مطالعات علمی نشان می‌دهد که یکی از خواص مهم زعفران کمک به بهبود عوارض جانبی ناشی از این داروها می‌باشد.

10 خواص فوق العاده زعفران که باورتان نمی‌شود!

در گذشته فقط برخی از افراد کاربلد می‌توانستند زعفران اصل را تشخیص دهند. اما حالا شما نیز می‌توانید در حین خرید زعفران و با توجه به نکات زیر زعفران اصل را به خوبی تشخیص دهید.

1. مزه‌ی زعفران

گاهی به منظور افزایش وزن زعفران به آن موادی مانند عسل یا مایعات دیگر را اضافه می‌کنند که منجر به تغییر مزه‌ی زعفران می‌شود. زعفران اصل شیرین نیست بلکه مزه‌ی تلخ دلنشینی دارد که با مزه کردن چند رشته‌ی زعفران متوجه آن خواهید شد.

2. شکل ظاهری زعفران

انتهای فوقانی کلاله زعفران که قرمز رنگ است و در بازار به عنوان زعفران شناخته می‌شود به شکل یک شیپور است و تنها در صورتی که به روش اتویی و سوپر نگین خشک شده باشد حالت شمشیری و تخت دارد. پس یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است انتهای رشته‌های زعفران پهن باشد.

گل زعفران تنها یک نوع است و قسمت اصلی آن که کلاله قرمز رنگ آن می‌باشد. کلاله زعفران به انواعی از اشکال فراوری شده زعفران با کیفیت‌های متفاوت تبدیل می‌شود که هر کدام به همراه روش تشخیص شرح داده شده است.

خواص برتر و اثبات شده عسل اقاقیا!

درمان لک های صورت در منزل با عسل

چند روش موثر درمان سرماخوردگی با عسل

زعفران ,نیز ,یکی ,عوارض ,جانبی ,اصل ,زعفران اصل ,عوارض جانبی ,است و ,یکی از ,زعفران به ,کیفیت زندگی افراد

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

چهارم ابتدایی سلام آرمی ها به سایت Namgar خوش اومدید آموزش دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده تجهیزات شبکه پوشش سیستم نمونه سوالات استخدام بانک رفاه - آپدیت سال جدید fspled طراحی داروخانه و مطب دندانپزشکی با تجهیزلت آزمایشگاه قابلمه گابین